ONKOLOĢIJAS PACIENTI AICINĀTI PIETEIKTIES PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMĀ “SPĒKA AVOTS”

 

 

SPĒKA AVOTS – durvis ir vaļā !

 

Diagnozi “vēzis” ik gadu izdzird vairāk nekā 11 000 cilvēku, bet salīdzinoši neliels skaits meklē psihosociālo palīdzību. Ja pirms vairākiem gadiem tā vairākumam nebija pieejama, tad kopš 2018. gada psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu onkoloģijas pacientiem un viņu tuviniekiem – programmu SPĒKA AVOTS apmaksā valsts. To ievieš Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks”, pamatojoties uz Labklājības ministrijas deleģējuma līgumu.

 

“Psihosociālo rehabilitāciju programmā SPĒKA AVOTS šogad var saņemt apmēram 500 onkoloģiskie pacienti individuāli vai kopā ar tuvinieku”, informēja programmas vadītāja  Gunita Berķe. Tā ir nedēļu gara programma, kuras laikā ir pieejamas psihologa konsultācijas viens pret vienu; grupu darbs mākslas, kustību un deju, drāmas terapijā; nūjošanas tehnikas apmācības un iespēja nūjot katru dienu; fiziskās aktivitātes – kā ārstnieciskā vingrošana, tā arī spēka vingrinājumi un intervālu soļošanas nodarbības; lekcijas par uzturu, diagnozi u.c. Ir pieejamas arī individuālas konsultācijas, kurās uz konkrētiem jautājumiem atbild speciālisti.

 

“Mēs katru gadu cenšamies piesaistīt vislabākos speciālistus, kas darbojas ar degsmi un pašatdevi, kā arī esam gatavi sadarboties ar jauniem profesionāļiem, kuri jūt aicinājumu piedalīties šajā programmā”, uzsver Gunita Berķe. Arī šogad Onkoloģisko pacientu biedrībai “Dzīvības koks” programmas palīdz īstenot Latvijas mākslas terapeitu asociācija, onkologi, uztura speciālisti, fizioterapeiti un fizisko aktivitāšu speciālisti, kuriem ir pieredze darbā ar onkoloģiskajiem pacietiem.

 

Šogad, saskaņā ar deleģējuma līgumu, ir plānotas 35 programmas ar atšķirīgu specializāciju: visu vecumu cilvēkiem ar dažādām onkoloģiskām saslimšanām; sievietēm ar krūts vēzi un onkoginekoloģisku slimību; vēdera dobuma onkopacientiem; arī hemotoloģijas pacientiem. Uz programmu dažādām onkoloģijas slimībām piesakās aizkuņģa dziedzera vēža pacienti, melonomas, nieru, arī galvas vēža u.c. vēža veidu pacienti vieni paši vai kopā ar tuvinieku.

 

Lai nokļūtu uz šo programmu ir trīs iespējas: pacientam jau ir noteikta invaliditāte; ir prognozējamā invaliditāte; vai ir ģimenes ārsta nosūtījums uz psihosociālo rehabilitāciju. Izsmeļoša informācija par programmām un to norises laiku, kā arī pieteikšanās anketa ir pieejama www.dzivibaskoks.lv sadaļā Psihosociālā rehabilitācija, aktuālās programmas publicējam arī Onkoloģisko pacientu biedrības Dzīvības koks Facebook lapā. Tāpat aicinām pacientus un tuviniekus dalīties ar šo informāciju un būt neatlaidīgiem, jautājot nosūtījumu uz psihosociālās rehabilitācijas programmu SPĒKA AVOTS ģimenes ārstam.

 

 DRUKAS VERSIJA   Programmu_planojums_2022

 

 

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

“Dzīvības koks” tel. – 67625339