SOCIĀLĀS PALĪDZĪBAS UN ATBALSTA NODAĻAS DARBINIEKI DODAS PIEREDZ APMAIŅĀ

 

Sociālā dienesta Sociālās palīdzības un atbalsta nodaļas darbinieki 2024. gada 29. oktobrī devās pieredzes apmaiņā uz Dobeles novada Sociālo dienestu. Pēc sociālā dienesta apskates un tikšanās ar sociālā dienesta vadītāju Baibu Lucauu-Makalisteri, Kuldīgas un Dobeles sociālās palīdzības nodaļu darbinieki ļāvās savstarpējai pieredzes apmaiņai un diskusijām par sociālās palīdzības organizēšanu un nodrošināšanu iedzīvotājiem.

Dienas noslēgumā  darbinieki devās apskatīt Dobeles novada Sociālā dienesta struktūrvienību, kas piedāvā divus sociālos pakalpojumus – grupu mājas (dzīvokļa) pakalpojumu, kā arī specializēto darbnīcu pakalpojums. Šie pakalpojumi cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem paaugstina dzīves kvalitāti, nodrošinot mājokli un individuālu atbalstu sociālo problēmu risināšanā, prasmju un iemaņu attīstīšanā, lai persona varētu uzsākt patstāvīgu dzīvi vai spētu pēc iespējas neatkarīgāk funkcionēt.

 

Ik gadu Sociālā dienesta darbinieki dodas pieredzes apmaiņas braucienos – gan kolektīvā, smeļoties pieredzi no dažādiem pakalpojuma sniedzējiem, institūcijām, gan nodaļā, lai iepazītu citu attiecīgo nodaļu darba ikdienu. Pieredzes apmaiņas mērķis ir:

1. Zināšanu un prasmju paplašināšana: Pieredzes apmaiņa ļauj darbiniekiem iegūt jaunas zināšanas par labākajām praksēm un inovatīviem risinājumiem sociālajā darbā, kas var uzlabot viņu sniegto pakalpojumu kvalitāti.

2. Sadarbība: Apmeklējot citus sociālos dienestus, darbinieki var izveidot kontaktus ar citu novadu kolēģiem.

3. Problēmu risināšana: Pieredzes apmaiņas laikā darbinieki var apmainīties ar pieredzi par konkrētām problēmām un izaicinājumiem, kā arī uzzināt, kā citi ir veiksmīgi risinājuši līdzīgas situācijas.

4. Jaunu ideju iegūšana: Sazinoties ar kolēģiem no citiem novadiem, darbinieki var iedvesmoties no jaunām pieejām un metodēm, kuras var pielietot savā darbā.

5. Kvalitātes uzlabošana: Apmeklējot citus dienestus, darbinieki var novērtēt esošo praksi un identificēt jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi, tādējādi paaugstinot sociālo pakalpojumu kvalitāti.

6. Profesionālā attīstība: Pieredzes apmaiņa veicina darbinieku profesionālo izaugsmi un motivāciju, jo viņi var redzēt, kā citi profesionāļi risina līdzīgas situācijas.

 

Vēlreiz sakām paldies Dobeles novada Sociālā dienesta Sociālās palīdzības daļas vadītājai Dainai Purviņai un kolēģēm par uzņemšanu.