SOCIĀLAIS DIENESTS PIEDALĀS PROJEKTĀ PAR MEDIĀCIJAS UN JURIDISKĀS PALĪDZĪBAS PAKALPOJUMU UZLABOŠANU

 

No šā gada oktobra līdz nākamā gada septembrim trīs Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” darbinieki piedalās Tieslietu ministrijas projektā “Stiprināt pieeju tiesiskumam Latvijā, veicinot mediācijas un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības pakalpojumus”.

Projektā, kuru īsteno dažādu valstu juristi, Tieslietu ministrija un Juridiskās palīdzības administrācija, no Latvijas piedalās divu pašvaldību sociālie dienesti, tas ir – Kuldīgas un Siguldas. Projekta mērķis ir paplašināt valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības pieejamību.  Līdz ar to, mazaizsargātiem un trūcīgiem iedzīvotājiem palielināsies iespēja bez maksas saņemt jaunu pakalpojumu – primāro juridisko palīdzību un mediāciju.

Viens no galvenajiem projekta ieguvumiem ir jaunizveidota mācību programma, kas balstīta uz pašreizējās situācijas un vajadzību izvērtējumu. Izveidotā programma paredzēta īpašu speciālistu (arī sociālo darbinieku) zināšanu stiprināšanai. Tādējādi tiek paplašināta juridiskās palīdzības saņemšanas iespēja un forma, vienlaikus piedāvājot alternatīvus strīdu risināšanas veidus (piemēram, mediāciju).

Projekta dalībnieces – Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” Ģimeņu atbalsta centra vadītāja Lorita Rimaševska,
sociālās darbinieces Ligita Zemniece un Ilze Balode.

 

Plašāka informācija par projektu pieejama Tieslietu ministrijas mājaslapā