NOSLĒGUSIES DIVU NEDĒĻU ILGA NOMETNE “MANS MANTOJUMS”

 

No 14. līdz 25. augustam notika Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” organizēta dienas nometne “Mans mantojums”, vadītāja – Daiga Zemke, audzinātājas – Jana Aņišina, Līna Speciusa- Andersone.

Nometnē piedalījās 17 jaunieši vecumā no 11 līdz 14 gadiem. 11 jaunieši bija no ģimenēm, kurām ir trūcīgas ģimenes statuss. Ņemot vērā, ka Covid-19 laikā jaunieši palikuši noslēgtāki, dalība nometnē bija lieliska iespēja iegūt jaunus draugus, uzlabot komunicēšanas un saskarsmes prasmes, apgūt dažādas jaunas zināšanas, kas noder atpūšoties gan pie dabas, gan telpās, kā arī – kļūt patstāvīgākiem.

Jaunieši piedalījās supošanas nodarbībā Usmas Meķos, devās ekspedīcijā pa Alekšupīti, viesojās pie Kuldīgas ugunsdzēsējiem, kur iepazina ugunsdzēsēju darbu,  batikoja kreklus, tādējādi izzinot, kā var dot otro dzīvi vecam kreklam un iejusties mākslinieka lomā. Devās foto-orientēšanās piedzīvojumā Kuldīgas ielās, tā iepazīstot pilsētu. Kanisterapijas nodarbībā “Suns cilvēka dzīvē” (vadītāja – Hardija Druviņa) jaunieši piedalījās suņa dresūrās un mācīja suņiem vairākus trikus.

Pirmspēdējā dienā nometnes dalībnieki devās uz Pāvilostu, kur bērni paši radīja savas smilšu skulptūras kopā ar mākslinieci Danutu Sīli, tikās ar ornitologu Ritvaru Rekmani. Un noslēgumā – čalojot pavadīja vakaru pie ugunskura spoku stāstu pavadībā.

Nometnes darbinieki ir gandarīti par iespēju apmeklēt bez maksas nometni un divas nedēļas interesanti pavadīt brīvo laiku. Kā atzina nometnes dalībnieki – nevienā nometnē nav bijušas tik mīļas skolotājas!

Paldies jauniešiem, nometnes vadītājām, Lindai Agrumai, Kuldīgas ugunsdzēsējiem, Usmas Meķiem, SIA “Bukstiņi S”, Danutai Sīlei, Ritvaram Rekmanim, Hardijai Druviņai par piedzīvojumiem bagātām divām nedēļām, kas ilgi paliks atmiņās!