IESPĒJA KULDĪGĀ VEIKT HIV, SIFILISA, HEPATĪTA B UN C EKSPRESTESTUS

 

Kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem, kad tika atklāts jauns, neārstējams vīruss, kas lēni, taču mērķtiecīgi sagrauj cilvēka organisma imūnsistēmu, ir pagājuši vairāk nekā četrdesmit gadu. Vīrusam tika dots nosaukums HIV – cilvēka imūndeficīta vīruss, bet infekcijas beigu stadijai – AIDS – iegūtais imūndeficīta sindroms. AIDS aizvien ik gadu atņem dzīvību vairāk nekā miljonam cilvēku visā pasaulē. Lai vīruss neizplatītos un laicīgi tiktu diagnosticēts, ir iespēja apmeklēt HPP punktus visā Latvijā. HIV testa veikšana ir katra cilvēka apzināts, brīvprātīgs lēmums, pie kā viņš visbiežāk nonāk vai nu plašsaziņas līdzekļu pamudināts. Testa veikšana aizņem 20 minūtes.

Ikviens bez maksas var veikt  HIV, sifilisa, hepatīta B un C eksprestestus anonīmi un konfidenciāli, kā arī  saņemt speciālista sniegtu pirms un pēc testa konsultāciju.

Informāciju par veselības, profilakses un ārstēšanas jautājumiem var saņemt Liepājas ielā 37, Kuldīgā. Punktā tiek veikta šļirču un adatu maiņa, prezervatīvu un citu medicīnas materiālu izsniegšana.

Pieteikties uz eksprestestiem var zvanot sociālajai darbiniecei Daigai Zemkei pa tālruni 27020736 katru piektdienu no plkst. 9.00 līdz 11.30 un no plkst. 13.00 līdz 15.00.